- Komerční sdělení -aktualne

Pět základních pouček pro začínající tvůrce obsahu sociálních sítích

Přemýšleli jste někdy nad tím, podle čeho si vybíráte příspěvky, na které kliknete? Nevědomě se totiž rozhodujeme na základě několika jednoduchých a přitom zásadních faktorů. V následujících odstavcích se proto dozvíte, o jaké se přesně jedná a také jakým způsobit takový obsah tvořit.

Struktura textu

Obecně hlavním cílem každého příspěvku je upoutat pozornost čtenáře. K tomu může napomoct skutečnost, že příspěvek bude strukturovaný kupříkladu na kapitoly, věty nebo odstavce. V zásadě jde o to, aby se potencionální čtenář v psaném textu rychleji a lépe vyznal, neboť v dnešní době stále dochází k potřebě zrychlovat konzumaci obsahu. SEO specialisté také doporučují zahrnovat do příspěvků citace, zabarvená slova, emoji nebo třeba čísla.

Vizuální stránka

Traduje se, že obrázek vydá za tisíc slov. Jinak tomu není ani v případě internetového marketingu, kde taková skutečnost platí obzvlášť. Nedisponujete-li autentickou fotkou či firemním grafikem, zkuste sáhnout po ilustračních fotkách z různých internetových galerií.

Stylistka psaní

Vzhledem k tomu, že lyrická forma v současnosti moc netáhne, sáhněte spíše po jednoduchém, srozumitelném a výstižném stylu. Popisujte události věcně, avšak vyvarujte se přílišnému knižnímu stylu. Vyhněte se také sáhodlouhým souvětím a trpnému rodu. Každý zkušený copywriter by měl tak psát stručně a používat taková slova, kterým daná cílová skupina rozumí.

Vyprávění příběhů

Lidé si předávali příběhy od nepaměti a časem přirozeně dospěli k jisté posloupnosti toho, jak by měl být každý příběh vyprávěn. Pro připomenutí se jedná o úvod, zápletku, vyvrcholení, rozuzlení a závěr. Budete-li se držet zmíněného formátu, určitě zaujmete čtenáře více než nahodilou strukturou.

Cílové skupiny

Pokud si chcete vybudovat stálou čtenářskou základu, pište v prvé řadě pro lidi. Téměř každý social media specialista vám řekne, že nejdůležitější je zaměřit se na konkrétní cílovou skupinu, pro kterou budete tvořit tematický obsah.

V případě, že hledáte někoho, kdo se vám bude o obsah starat, můžete využít služeb kvalitní reklamní agentury, která se díky letitým zkušenostem dokáže efektivně zaměřit na cílové skupiny.

PR článek

Další články autora