- Komerční sdělení -aktualne

Jaké bývají nejčastější motivy lidí, kteří si zakládají Offshore společnosti?

Offshore společnosti jsou všeobecně označovány za společnosti, které sídlí v zemích se statutem daňového ráje. To se dá říct, že je pravda, ale není to rozhodně jediným parametrem, který je pro Offshore společný.

Mohou totiž například sídlit i ve Velké Británii, kde je standard daňového ráje na zcela jiných parametrech, než kupříkladu na Panenských ostrovech. Vlastnictví společnosti za hranicí země tak může někomu přijít až zbytečné. Jenže v reálu je to přesně naopak.

Možnost daňové optimalizace společnosti

Daně jsou velkou zátěží pro každou společnost. A kdokoliv by si myslel, že by prosperující společnost tento problém neřešila, je na omylu. Pochopitelně se totiž všechny parametry společně zvyšují. Větší úspěšnost společnosti generuje mnohem vyšší zisky. A vyšší zisky, pak generují větší daňové odvody.

Jednou z možností, které vám Offshore společnost dá, je daňová optimalizace. Pokud byste měli vlastněnou společnost v jiné, než vybrané Offshore zemi, tak by vám totiž hrozilo dvojí zdanění. To znamená zdanění ze strany úřadů v zemi, kde podnikáte. A následně i zdanění v zemi, kde jste trvalými residenty, nebo má vaše společnost hlavní sídlo.

Ochrana před exekucí a úpadkem

Dalším velice důležitým motivem, je ochrana financí a majetku. Dostat se do dluhové pasti ze dne na den bohužel není problém. A stalo se to, opět bohužel, i spoustě poctivých lidí, kteří jen při svém podnikání udělali krok špatným směrem. Následné problémy se na ně svalily a víceméně okamžitě přišli o vše. Ochrana před exekucí pro podnikatele, kterou vám Offshore společnost nabízí, je rozhodně jedním z parametrů, proč se do ní vyplatí investovat. Jak již bylo řečeno. Můžete mít zdravé podnikání a správné účely, ale mnohdy se mohou věci vyvinout zkrátka jinak.

Offshore je dnes dostupnější, než kdy dřív

Dalším parametrem, proč se k ní obrací stále více lidí, je její větší dostupnost. Zatím co před lety bylo její založení ještě poměrně obtížné, tak dnes se založení Offshore společnostivěnují specializované firmy, jako třeba může být společnost Zenron. Poskytované výhody zkrátka lákají, a lidé tak zvyšují svoji poptávku po tomto produktu.

PR článek

Další články autora