- Komerční sdělení -aktualne

Jak začít investovat na finančních trzích?

Hledáte způsob, jak začít investovat na burze? Pro investování jsou důležité informace a školení, abyste na burze dosáhli zisk. Poradíme vám, jak začít investovat na burze – objevte výhody, ale i rizika spojená s investováním.

Investování na akciovém trhu je jedním z hlavních prvků, které máme k dispozici pro zhodnocení majetku. Ať už je vaším cílem finanční svoboda nebo spoření na dovolenou, začít investovat na burze vám pomůže dosáhnout vašich cílů.

Investovat můžete již od 250 Kč!

Investovat na burze lze i malou sumou peněz. Chcete-li investovat na akciovém trhu, broker eToro umožňuje nakupovat akcie již od 250 Kč. Podrobnou recenzi na brokera eToro napsal populární investiční portál WinsideTrading.com.

Investování na burze je velmi likvidní. Například populární akce (např. Tesla, Apple, Google nebo Amazon) můžete kdykoli koupit nebo prodat. Avšak při investování do akcií je vhodné nakoupené cenné papíry držet delší dobu, neboť z krátkodobého hlediska ceny akcie rostou a klesají i kvůli emocím investorů.

Investování stále více láká i mladé, kteří jsou ovlivněni sociálními sítěmi. Vidí tam mnoho úspěšných lidí, kteří investovali a vydělali velké peníze na akciovém trhu.

Existuje mnoho zdrojů, pomocí kterých se můžete naučit, jak fungují burzovní a akciové produkty.

Na výběr máte řadu investičních nástrojů

Akcie: Akcie jsou vhodným finančním nástrojem pro začínající investory. Z krátkodobého hlediska ceny akcií rostou a klesají, ale z dlouhodobého hlediska ceny akcií většinou rostou a zatím překonaly každou finanční krizi.

ETF fondy: Je to také doporučený produkt pro začátek investování na akciovém trhu. Fondy ETF pasivně kopírují vývoj ceny určitého instrumentu (například akciové indexy, komodity, dluhopisy). Nepotřebujete znalosti ani čas, jelikož nákupem ETF své peníze rozložíte do desítek nebo stovek akciových společností.

Komodity: Kvalitní investiční portfolio by mělo obsahovat i investici do cenných kovů. Nejčastěji se investuje do zlata, které představuji bezpečný přístav v době finančních krizí. Můžete ale investovat také do stříbra nebo ropy.

Kryptoměny: kryptoměny jsou nejrizikovější instrument. Zde je vhodné investovat malou část ze svého kapitálu, i když technologie kryptoměn, může přinést revoluci a tím pádem i zajímavé výnosy. Jak se říká odvážnému štěstí přeje.

Více informací naleznete na oblíbené webstránce:

PR článek

Další články autora