- Komerční sdělení -aktualne

5 nejčastějších chyb při tvorbě e-shopu

Tvorba e-shopu může být velmi zábavným a naplňujícím procesem, ale také se může stát velkou výzvou, pokud není věnována dostatečná pozornost klíčovým faktorům. Bez ohledu na to, zda vytváříte nový e-shop nebo upravujete stávající, je důležité vyvarovat se nejčastějších chyb, které mohou ovlivnit výsledky. V tomto článku se zaměříme na pět nejčastějších chyb, které lidé dělají při tvorbě e-shopů.

Zde jsou chyby, kterých se můžete dopustit při tvorbě e-shopu a měli byste si na ně dávat pozor:

1. Špatné definování cílové skupiny

  • Neznalost toho, kdo jsou vaši potenciální zákazníci a co od vašeho e-shopu očekávají
  • Nedostatečné plánování marketingových aktivit a strategií, které osloví vaši cílovou skupinu

Definování cílové skupiny by mělo být tím nejdůležitějším pro váš marketing. S určením cílové skupiny vám může pomoci tvorba marketingových person, které jsou standardizovaným profilem vašeho ideálního zákazníka. Navíc jejich součástí bývají také demografické informace, nákupní zvyky či zájmy.

2. Volba špatné platformy

Volba toho, na jaké platformě bude váš e-shop vytvořen, je také velmi důležitá. Pokud totiž platforma neodpovídá potřebám vašeho obchodu a zákazníkům, nemusí vůbec generovat prodeje, i když bude sebelépe zpracovaná. Platformu volte také tak, aby měla co nejvíce funkcionalit a umožňovala vám provádět změny a zlepšovat e-shop, když ho budete chtít např. rozšiřovat. Správná volba platformy už na začátku vám ušetří čas i peníze do budoucna. S volbou vhodného systému pro e-shop vám může poradit např. digitální agentura.

3. Vytvoření e-shopu bez jakékoliv přípravy

Další zásadní chybou při vytváření e-shopu je nedostatečná analýza konkurence a trhu. Než se tedy pustíte do realizace nových stránek, ujasněte si, co od webu očekáváte, jaké by měl mít funkcionality, kdo je vaše cílová skupina a co svému publiku chcete sdělit. Zajistěte si poutavý obsah, dostatečné informace a velmi pečlivě připravte produkty pro prodej.

4. Špatné SEO

Další chybou může být nedostatečná optimalizace textů pro vyhledávače, jako jsou klíčová slova, meta popisky a nadpisy stránek. Aby se firma zobrazovala co nejvíce nahoře ve vyhledávání, je potřeba mít upravené texty podle pravidel SEO. Roboti vyhledávačů potom e-shop procházejí, hodnotí a podle relevantnosti informací, klíčových slov apod. zobrazují web na určité úrovni ve vyhledávání.

Pozor dávejte také na strukturu URL adres a optimalizujte všechny obrázky.

5. Špatná zákaznická podpora

Pozor si dávejte na špatnou komunikaci se zákazníky, jako například nedostatečné odpovědi na dotazy nebo nedostatečnou komunikaci během objednávkového procesu.

Rozhodně umožněte vrácení zboží a reklamace řešte tak, ať jsou zákazníci spokojeni. Jinak se vám mohou množit špatná hodnocení obchodu, což bude mít negativní dopad na brand i prodeje.

Jestliže si s tvorbou e-shopu nevíte rady, pro profesionály je to hračka. Rádi vám pomohou s návrhem, samotnou tvorbou, plněním texty i s podporou e-shopu reklamou.

PR článek

Další články autora