- Komerční sdělení -aktualne

Na čem závisí získání provize při poskytnutí půjčky ihned?

Bez ohledu na to, jaký závazek jsme se rozhodli přijmout, ať už jde o hypotéku nebo hotovostní úvěr, budeme muset nést řadu nákladů. Náklady na úvěry a půjčky musí zahrnovat nejen úroky v závislosti na výši úvěru nebo půjčky, ale také provizi, marže a pojištění. V tomto článku se zaměříme především na provizní náklady. Na čem závisí provize při poskytnutí úvěru?

Jaká je provize při poskytnutí půjčky?

Provize je zjednodušeně řečeno odměna banky či nebankovní společnosti za provedení řady činností pro klienta. Provize je jednorázový poplatek a obvykle se odvíjí od výše poskytnutého úvěru nebo úvěrového rámce. Nejčastěji je provize procentem z poskytnuté půjčky nebo úvěru, což znamená, že čím vyšší půjčka, tím vyšší provize.

Jak se rozloží výplata provize?

V závislosti na našich finančních možnostech obvykle zaplatíme provizi formou jednorázového poplatku účtovaného při uzavření smlouvy. Druhá varianta splácení provize je zahrnout ji do celkových nákladů úvěru a splácet ji spolu se splátkami úvěru. Když jednorázová splátka příliš zatěžuje náš rozpočet, bude lepším řešením si ji rozdělit a ke splátkám přidat úvěr, jako je půjčka ihned. Pokud máme tu možnost, je dobrým řešením ji splatit co nejdříve, protože se tím vyřeší i provize, která zvyšuje celkové náklady úvěru.

Počítání provize

Provizní poplatek se počítá v procentech. Někdy se můžeme setkat s akcemi na půjčky za nižší ceny, kdy se poskytovatel vzdává provize. Vždy se vyplatí zkontrolovat, zda současně nedošlo k navýšení jiného parametru ovlivňujícího celkovou cenu půjčky nebo úvěru, například marže.

Na čem závisí provize při poskytnutí půjčky

Provize závisí na finanční instituci, jejíž služby chceme využít. Obecně bývá pro všechny klienty stejná, ale můžeme se zkusit domluvit. Někdy je možné vyjednat snížení provize, pokud má zákazník vysokou bonitu nebo je stálým a spolehlivým zákazníkem. Spolehlivý v tomto případě znamená včasné placení závazků. Vyjednávat můžeme zkusit, když si chceme poprvé vzít půjčku nebo jde o první půjčku od dané společnosti.

S jakými typy provizí se můžeme setkat u rychlých půjček

Výše diskutovaná provize se týkala nákladů spojených s poskytnutím úvěru. Rozlišujeme také provizi za posouzení žádosti o úvěr, které probíhá před přiznáním úvěru. Můžeme také očekávat provizní poplatky při změně podmínek smlouvy nebo za předčasné splacení úvěru či hotovostního úvěru.

PR článek

Další články autora